Aloe Vera 740 ml

Šťáva z aloe vera s dužinou – v přípravku je použita dužina z porcovaných listů aloe vera Aloe vera, které pochází z Mexika, a šťáva z listů z tohoto druhu. Byla použita pouze dužina a šťáva, protože slupka listů aloe vera obsahuje látky ze skupiny tzv. antrachinonů (aloin a emodin), které v přírodě chrání rostlinu před napadením hmyzem a jinými živočichy. Ve vysokých koncentracích však mají tyto látky nepříznivé účinky, proto je lepší, když jsou odstraněny společně se slupkou listu.
Listy aloe vera obsahují přibližně 270 různých složek, z nichž se některé vyznačují vysokou biologickou aktivitou. Jsou to:
- minerály – hořčík, fosfor, zinek, sodík, vápník, měď, draslík, chrom, železo, mangan;
- vitaminy – betakaroten, cholin a kyselina listová, všechny vitaminy skupiny B (včetně malého množství B12, který se v rostlinách vyskytuje jen zřídka), vitamin C;
- aminokyseliny – exogenní a endogenní, aloe vera poskytuje 20 z 22 potřebných aminokyselin, z toho 7 z 8 exogenních;
- nenasycené mastné kyseliny;
- cukry – především monosacharidy, také polysacharidy – zejména polymanózy a glukomanózy, a mimořádně početná skupina mukopolysacharidů.
Aloe vera přispívá k normálnímu metabolismu glukózy. (ID 4331)
Aloe vera pomáhá udržovat zdravou pokožku. (ID 1995)
Aloe vera přispívá k udržení správné funkce imunitního systému. (ID 1996)
Aloe vera pomáhá udržovat energii. (ID 2634)

Med květový – med dodává řadu živin, které jsou cenné pro lidské tělo. Přidaný med zlepšuje vstřebávání minerálů a vitaminů obsažených v přípravku.  Med obsahuje mj. cukry (z toho 70–80 % je glukóza a fruktóza, které jsou lehce stravitelným zdrojem energie), minerální látky (0,25–0,35 %), zejména: draslík, železo, vápník, sodík, mangan, fosfor, kobalt, měď; vitaminy (zejména vitamin C a B), dále polyfenoly (včetně flavonoidů) a karotenoidy. 

Výtažek z nati oregana – oregano je běžný název pro dobromysl obecnou. Již staří Řekové používali aromatický olej z oregana k masážím a po koupeli. Dobromysl byla ceněna pro svou vůni a ve středověku se používala k aromatizaci vody na praní. Dobromysl obecná obsahuje až 3% oleje (bohatého na fenoly, jako je karvakrol a thymol a p-cymen), seskviterpeny, katechin, fenolové kyseliny a cenné antioxidační flavonoidy (apigenin, luteolin, kvercetin, kemferol, eriodiktyol, naringenin).
Oregano podporuje činnost horních cest dýchacích a obranyschopnost organismu. (ID 2469)
Oregano podporuje funkci jater. (ID 2471)
Oregano podporuje činnost kardiovaskulárního systému a udržení optimálního krevního tlaku. (ID 2472)
Oregano napomáhá procesu trávení. (ID 3691)

840,00 Kč