Ozonizér -Vysokofrekvenční produkt

Kosmetické zařízení využívající vysokofrekvenční proudy tzv. ozonové proudy, který stimulují metabolismus, zvyšují průtok krve v kůži, ale ze všeho nejvíce mají desinfekční účinky.

MÁME SKLADEM

1 999,00 Kč 2 690,00 Kč

Zařízení je možné připojit přímo do elektrické sítě. V rukojeti je ovládací zařízení ON/OFF, součástí balení jsou čtyři tenké skleněné elektrody (trubičky), které jsou snadno vyměnitelné dle rozrahu ošetření.
- Elektroda Rod (Pin) - pro odstranění jednotlivých znečišťujících látek. - Elektroda slza (lžičky) - vhodná k použití na nesnadno dostupná místa, např. oblast nosu - Elektroda s velkým zakončením - vhodná pro dezinfekci celého obličeje. - Elektroda - hřeben - revitalizace pokožky, stimuluje růst vlasů a zabraňuje vypadávání vlasů.

Intenzita výboje volíme podle místa aplikace.
Velká intenzita není vhodná při ošetřování obličeje. Aplikaci v okolí očí edoporučujeme, též se vyhýbáme mateřským znaménkům a jejich těsnému okolí. Při práci dbáme na to, aby se výboj nedostal do styku s nějakým dalším elektronickým obvodem, např. s hodinkami. Mohlo by dojít k jejich poškození. Doba působení výboje na jedno místo se pohybuje v desítkách sekund. Pokud na tom místě setrváme delší dobu při vyšší intenzitě, dojde k prokrvení a zčervenání, které ale záhy mizí.

PRACOVNÍ POSTUPY

Vysokonapěťový vysokofrekvenční výboj se dá v kosmetice využít mnoha způsoby, a to v závislosti na nastavené intenzitě:
nízká - zklidnění a odkrveni
vysoká - stimulace, vitalizace, prokrvení

V každém případě ale dochází k produkci malého množství ozónu, a teké k dezinfekci ošetřovaného místa. Průměrná doba ošetření celého obličeje se pohybuje od pěti do deseti minut, elektrody volíme podle velikosti ošetřované plochy.

Ošetření vlasů, vlasové pokožky a nehtů
nejprve provedeme masáž vlasové pokožky při nižší intenzitě (elektroda bodová) a pak pročesáváme vlasy hřebenovou elektrodou. Pravidelným ošetřováním dochází k ozdravění a lepšímu prokrveni kůže. Zvlášť příznivě působí masáž proti nadměrnému maštěni vlasů a tvorbě lupů. Díky prokrvení pokožky se také v některých případech omezuje vypadávání vlasů. Pokud si klient stěžuje na lámavost nehtů, lze tomu zabránit masážemi nehtového lůžka. K tomu použijeme elektrodu bodovou nebo plochou malou.

Dezinfekce a zklidňování
je vhodné zejména po depilaci, epilaci a hloubkovém čištěni. Masírujeme při nízké intenzitě, elektrodu volíme podle velikosti ošetřované plochy. Doba masáže je rovněž pět až deset minut.

Ošetřeni akne a mastné pleti
po hlubokém čištění naneseme vhodný přípravek a necháme ho chvíli působit. Pak masírujeme při nízké intenzitě pět až deset minut. Tip elektrod: plochá velká nebo malá, na jednotlivé nečistoty bodová.

Čištění Pleti
obličej potřeme čisticím přípravkem a asi pět až deset minut masírujeme výbojem při nízké intenzitě. Dále postupujeme jako při obvyklém čištěni pleti. Působením výboje vznikají oxidy dusíku a ozón, které přispívají k vyčištění pokožky. Typ elektrody: plochá velká.

Zpevnění obličejových svalů a regenerace vrásek
provedeme hloubkové čištěni pleti a naneseme vhodný přípravek (regenerační, liposomový atd.). Masírujeme pět až deset minut při nízké intenzitě, postupujeme jako při manuální masáži: od středu obličeje ven, zdola nahoru. Vysokofrekvenční masáž také zabraňuje tvorbě venektázií. Typ elektrod: plochá malá nebo velká, na krk vidlicovitá, na jednotlivé vrásky bodová.

Masáž krku a odstranění tuku pod bradou
plet' očistit; a masírujeme při nízké intenzitě pět až deset minut. Typ aplikátoru: vidlicovitá, plochá velká.

Ošetření povoleného vaziva
při nízké intenzitě přejíždíme elektrodou přímo po kůži, pak naneseme regenerační přípravek, necháme ho proniknout do kůže a zopakujeme vitalizační masáž při poněkud vyšší intenzitě. Tip elektrod: plochá velká, vidlicovitá.

Ošetření celulity
masáž zahájíme při střední intenzitě a podle citlivosti klientky postupně přidáváme. Masáž lze spojit s aplikaci anticelulitik. Typ elektrod: plochá velká, na zaoblené částí vidlicovitá.

ELEKTRODY A JEJICH ÚDRŽBA

  • plochá velká (průměr 45 mm)
  • plochá malá (průměr 20 mm)
  • vidlicovitá
  • bodová
  • hřebenová

Jejich údržba je jednoduchá. Po každém použití je otřeme měkkým hadříkem, omyjeme ve vodě se saponátem a pak dezinfikujeme pět minut v 1% roztoku Septonexu. Pozor, nenamáčíme jejich kovové koncovky!

KONTRAINDIKACE
Přístroj nepoužíváme v případě akutních a mokvajících dermatóz, při různých kožních onemocněních, v případě implantovaného kardiostimulátoru, v těhotenství. Neošetřujeme kůži v okolí oči, vyhýbáme se mateřským znaménkům i jejich bezprostřednímu okolí.Neaplikujeme u kardiostimulátorua poruchy štítné žlázy.